Oldum Ben Anne, doğum anından başlayarak yetişkin hayatına uzanan yolculuğunu anlatan bir gencin hikayesi. Modern çağın tüm çelişkileriyle, zorluklarıyla ve genç olmanın güzellikleriyle örülü hayatını tüm gerçekliğiyle yaşıtlarıyla paylaşmaya hazır:

Lise ve üniversite çağındaki gençlere özel bir oyun, Oldum Ben Anne. Artık çocuk olmayan, yetişkin olmaya alışmaya çalışan bu yaş grubu, geleceğin gerçekliğini şekillendirecek olan bu özel kitle kendi yaşında, kendi göz hizasında bir oyunu hak ediyor.

“Yani aslında yaşım 18 olabilir ve kimilerine göre yaşanmışlığım da az olabilir. İşte ben, doğduğum gün yemin ettim. Başarılı olmaya yemin ettim. Dedim ki kendi kendime: Kızım bak, bu doğum olayında acayip bir durum var. Kafanla çıkman lazımdı; ayağınla değil. Yani kafanı kullan tüm hayatın boyunca diyor sana hayat. Akıllı ol kızım ‘’

Bakırköy Belediye Tiyatroları bir ilke imza atarak +15/-25 yaş aralığındaki seyircisine “Ben Oldum Anne”yi hediye ediyor. Salonda koltuklarda oturmayın.  Sahneye gelin, yanımıza oturun. Uzak kalmayalım birbirimize, bu çok yakın bir hikaye size.  Ne de olsa: “Genç seyirci için yapılacak tiyatro seyircisi kadar genç olmalı.”

 

Yazan: Balca YÜCESOY

Yöneten: Doğacan TAŞPINAR

Dramaturg: Irmak BAHÇECİ

Işık Tasarım: İlker DURSUN

Müzik Düzenleme: Hakan BARUT

Yardımcı Yönetmen: Ercan KOÇAK

 

Oynayan: Gözde AYAR

 

Teknik Personel

Oyun Sahne Amiri: Onur BİRİNCİ

Sahne Tekniği: Erdoğan ŞİMŞEK, Tugay KILIÇ, Emre DEMİR

Aksesuar: Süleyman GÜNGÖR, Zekeriya KONYA, Murat DEMİRTAŞ

Işık: Kazım YÜKSEL, Güner ŞEN, Bahadır VEZNEDAR

Ses Kumanda: Hakan BARUT

Giydirici: Selva GÜNDÜZ                                                          

İbrahim ALADAĞ’A TEŞEKKÜRLERİMİZLE

 

OYUNUMUZ +15/-25 YAŞ GRUBUNA UYGUNDUR.