O GODOT BURAYA GELECEK

Yazan: Şenay TANRIVERMİŞ

Yöneten: Ali Rıza KUBİLAY

Dramaturg: Irmak BAHÇECİ

Çevre Düzeni: Suzan TUNCA

Işık Tasarım: İlker DURSUN

Efekt Tasarım: Hakan BARUT

Görsel Efekt Tasarım: Hakan GÜLETINMAZ

 

OYUNCULAR

Yonca ŞAHİNBAŞ

Yunus Emre KILINÇ

Emre SIRIMSI

 

TEKNİK EKİP

Oyun Sahne Amiri: Hakan GÜLETINMAZ

Teknik Personel: Faruk SAYIN

Işık: Güner ŞEN

Ses: Gürsel YILMAZ

Aksesuar: Orhan YILDIZ

Kostüm: Filiz KAPLAN

 Barkovizyon: Hakan GÜLETINMAZ

 

BBT Okuma Tiyatrosu Birimi’nin düzenlediği sezon boyunca devam edecek olan özel etkinlik serisinin ikincisi “O Godot Buraya Gelecek” adlı oyun;  "Sahnelenmiş Okuma Tiyatrosu" olarak BBT seyircisiyle buluşacak. 23 Şubat’taki ilk etkinlik sonrası yazar ve ekiple Ceren ERCAN moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleştirilecektir. 

 

“Godot’yu  Beklemeyenleri Beklerken”i  sahnelemekte olan  bir  tiyatronun sahne arkası veya depoya benzer bir aralıkta bekleyen bir oyuncu adayı... Nedense inatla onun da yanında beklemeye kararlı annesi… Mecburen karısı ve oğlunun yanında bekleyen, sıfırdan başlayıp zengin olduğunu anlatıp duran bir baba… Söz konusu tiyatro, oyuncu seçmesi yapacağını duyurmuştur ama kendilerinden başka bekleyen yoktur. İçeriden oyun boyunca prova sesleri gelir. Arada bazı isimler yüksek sesle okunur ve her seferinde aile heyecanlanır ve oğullarının adının okunmasını umarlar. Fakat bir türlü beklenen çağrı gelmez.

Artık zenginliğin bile yeterli olmadığı ülkemizde tek geçer akçe olan “ille de ünlü olmak” derdimizle dalga geçen, bizi bize hatırlatan bu oyun, ne kadar sabırsız olduğumuzu, emek harcamadan başarı beklediğimizi anlatıyor. Kendinizle yüzleşmeniz bu kadar komik olabilir mi? Bizce olabilir!

Galata Perform tarafından yürütülen Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi’ne destekleri için teşekkürler.