“Mutlu bir şekilde uyanabilirdik,  bu ülkenin her hangi bir yerinde.. Kaş olmayan, Bodrum olmayan, İzmir olmayan...Başka bir yer. Olabilir miydi? Bizim ülkemiz nerede başlıyor? Nerede bitiyor bizim ülkemiz?”

“Seni Seviyorum Türkiye” beş kişinin peşinden bizi İstanbul’da bir çamaşırhaneye sürüklüyor. Ülkenin değişen koşulları içinde kendine bir yer ve varolma nedeni arayan bu beş kişi çamaşırhanede geçirdikleri süreçte tahammülün ve baş etmenin sınırları içinde geziniyorlar. Kendini ifade etmenin dilini bulamayan hatta onu aramaktan vazgeçip kendi gündemini yaratma çabasında olanlar saklandıkları yerden çıkıyorlar.

Kısılan seslerimiz; yan yana geldiğimizde nasıl bir kaos yaratıyor bugün? Bu kaos yarına dair yeni bir imkanı içinde saklıyor mu?

Bir ülkenin gittiği yere bakarak o ülkenin geleceği içinde kendini göremeyenlerin bir kısmı olan bitene tepki vermeyi, bir kısmı ise bu tepkiyi ertelemeyi tercih ediyor. Bu beş kişi erteledikleri tepkilerin gündelik hayatlarında yarattığı tüm karmaşa ile karşımızdalar. Baskıladıkları, yok saydıkları şeylerle bu kez yan yana baş etmek zorundalar. Bir tür ruhsal karnaval içinde ortaya saçılanlar uzun süredir açığa çıkmayı bekleyen tüm şeyler gibi coşkuyla korku arasında bir eşikte duruyor.

Bu eşik hali onları; varlık ile yokluk, susmak ile haykırmak, yok etmek ile yok olmak, gitmek ile kalmak arasında bir yerlerde tutuyor.

BBT “Seni Seviyorum Türkiye” ile bugüne ait içerden hikayeler anlatmanın yolunu ararken sahne için de yeni sorular sormanın peşinden gidiyor. Bugünün kendisini görünür kılabilecek bir sahne estetiğini de bu arayışın bir parçası haline getiriyor. Yaşarken karamsarlık içinde baktıklarımıza tiyatronun birleştirici gücü ve coşkulu özü ile yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

 

Yazan: Ceren ERCAN

Yöneten: Yelda BASKIN

Koreografi: Melih KIRAÇ

Dekor Tasarım: Cem YILMAZER

Kostüm Tasarım: Selin ÖLÇEN

Işık Tasarım: Cem YILMAZER

Müzik Tasarım: Okan KAYA

Dramaturg: Ceren ERCAN

Reji Asistanları: Emre SIRIMSI / Ercan KOÇAK

Afiş ,Broşür Tasarım: Ethem Onur BİLGİÇ

Oyun Fotoğrafları: Emre MOLLAOĞLU

 

Oyuncular

Alican YÜCESOY

Damla KARAELMAS

Defne ŞENER  GÜNAY

Emre KOÇ

İrem Sultan CENGİZ

Oyunumuza katkılarından dolayı Uğur ÇERKEZOĞLU’na teşekkür ederiz.

 

TEKNİK PERSONEL

Oyun Sahne Amiri: Seval ÖZDEMİR

Sahne Tekniği : Mümin SİVRİ, Ali KAYA, İsmail Hakkı ALEV

Aksesuar: M.Ali ALIŞKAN, Orhan YILDIZ

Işık: Kazım YÜKSEL,Güner ŞEN, Bahadır VEZNEDAR

Ses: Erdal TOK,  Hakan GÜLETINMAZ

Giydirici : Mehmet KÖSEOĞLU, Burak KAYIK